Akademia Internetowa supermemo.onet

Miło nam poinformować, że dnia 17 stycznia 2006 r. we współpracy z portalem onet.pl została otwarta Akademia Internetowa supermemo.onet. Spotkanie z dziennikarzami zorganizowano pod hasłem "Nowy wymiar edukacji". Nowa platforma e-learningowa oferuje ponad 100 kursów językowych i maturalnych. "To największe przedsięwzięcie w polskim internecie dotyczące e-learningu czyli nowoczesnej nauki za pośrednictwem sieci internetowej" – mówi Edyta Figurny-Puchalska z portalu Onet.pl, współtwórcy platformy.

Platforma oferuje naukę języków: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego i rosyjskiego. Wśród oferowanych kursów są pełne kursy językowe, kursy nauki słownictwa, egzaminacyjne, a także repetytoria pozwalające na przygotowanie się do matury. Wszystkie kursy mają przykładowe strony, które można oglądać na naszej stronie. Aby uczestniczyć w kursie, należy się zalogować. Oferujemy zarówno kursy bezpłatne, jak i płatne, które po zalogowaniu się wymagają wykupienia abonamentu, np. na dwa tygodnie czy na pół roku.

Naukę w Akademii Internetowej można traktować jako uzupełnienie tradycyjnych form kształcenia lub jako jedyną formę zdobywania wiedzy. Kursy oparte są na metodzie SuperMemo. "Istotą tej metody jest taka organizacja planu nauki i powtórek, aby maksymalnie skrócić czas przeznaczony na naukę, przy wysokim zachowaniu poziomu skuteczności" – wyjaśniła Edyta Kmieć z firmy SuperMemo World, współtwórcy platformy. Dla uczestników kursów dostępne są ćwiczenia, nagrania oraz możliwość powtórek słów, zdań czy dialogów.

Twórcy platformy podkreślają, że korzystanie z Akademii Internetowej supermemo.onet daje możliwość m.in. swobodnego wyboru miejsca i czasu przeznaczonego na naukę, indywidualnego tempa nauki, bieżącego monitorowania postępów w nauce i uzupełniania istniejących kursów o własne informacje do zapamiętania.