Całe 7 języków w nowej edycji kultowych kursów "No Problem!"

Chciałoby się powiedzieć: Nareszcie! Bestsellerowa seria kursów „No Problem!” jest już dostępna w komplecie w nowej edycji! Nasza kultowa seria kursów do samodzielnej nauki siedmiu języków obcych na wszystkich poziomach zaawansowania doczekała się wydania w technologii SuperMemo.com. Z dumą obserwujemy, że nasi Użytkownicy doceniają kursy „No Problem!”, które stały się już marką samą w sobie :)

Co wyróżnia nową serię „No Problem!”?

Kursy opierają się na znanym już i wielokrotnie ulepszanym contencie kursów, stworzonych specjalnie z myślą o osobach, które samodzielnie uczą się języków obcych. Dzięki wzbogaceniu sprawdzonych treści najnowszą technologią SuperMemo.com teraz każdy kurs jest dostępny jednocześnie offline (na komputerze i na urządzeniach mobilnych z Androidem lub iOS) oraz online (przez przeglądarkę internetową). Żadne dodatkowe opłaty nie są potrzebne, aby uczyć się na dowolnym urządzeniu. Jednocześnie jedno wspólne konto do logowania się na każdą z platform gwarantuje, że postępy w nauce są identyczne na każdym urządzeniu. Zawsze – bez konieczności wykonywania dodatkowych synchronizacji!

Technologia SuperMemo.com

Nowe SuperMemo to między innymi:

 • oparta o badania naukowe, wielokrotnie nagradzana metoda SuperMemo, pozwalająca zapamiętać tysiące słów z blisko 100% skutecznością
 • bogaty słownik pozwalający wyszukiwać i dodawać nowe słowa do nauki
 • dostęp do wielu kursów językowych
 • możliwość tworzenia własnych notatek, personalizujących treść kursu
 • możliwość nauki przez internet oraz w aplikacjach bez dostępu do internetu, przygotowanych na komputery PC i urządzenia mobilne (Android i iOS).

Czego nauczysz się z kursów „No Problem!”?

Kursy oferują możliwość samodzielnej nauki aż 7 języków obcych: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego, rosyjskiego i polskiego dla obcokrajowców. Każdy z kursów jest dostępny na poziomie podstawowym, średnim i zaawansowanym, które można nabyć osobno lub w komplecie. Pełny kurs dla wybranego języka obejmuje:

 • Komplet 3 podręczników z treścią identyczną jak kurs multimedialny, do wygodnej do pracy z książką – w zależności od wybranej opcji w wersji drukowanej lub w pliku PDF
 • Zestaw 3 kursów multimedialnych na komputer PC i urządzenia mobilne (Android, iOS) na wszystkich poziomach zaawansowania: od podstawowego A1 do zaawansowanego C1
 • Nagrania MP3 do osłuchiwania się ze słownictwem i wymową, np. podczas spaceru, jazdy samochodem lub uprawiania sportu. Każdy kurs to przynajmniej 5-10 godzin nagrań wykonanych przez rodzimych użytkowników danego języka. Kontakt z żywym językiem kształtuje umiejętność rozumienia ze słuchu i pomaga opanować prawidłową wymowę.
Kursy w kompleksowy sposób rozwijają wszystkie umiejętności językowe: rozumienie, czytanie, słuchanie i mówienie i zawierają przynajmniej 3 000 nowych słów i wyrażeń do nauki. Zapamiętanie nowego materiału wspiera nagradzana i doceniana na całym świecie metoda optymalizacji powtórek – metoda SuperMemo.

Jak rozpocząć naukę z kursem?

Kupując kurs w sklepie internetowym na stronie www.supermemo.pl otrzymamy – w zależności od wybranej wersji – kurs z drukowaną książką w pudełku lub kod do pobrania kursu przez internet.

W przypadku zakupu kursu z drukowaną książką, w pudełku znajduje się ulotka z kodem aktywacyjnym, który umożliwia pobranie i uruchomienie kursu. W przypadku zakupu kursu do pobrania, kodu należy szukać na swoim koncie w sklepie na www.supermemo.pl w zakładce „Kody SuperMemo.com”. W obu przypadkach kod należy aktywować identycznie:

 1. Zarejestruj się w serwisie SuperMemo.com lub zaloguj się, jeśli masz już konto. Można zalogować się także swoim kontem z serwisów supermemo.net lub OliveGreenTheMovie.com.
 2. W górnym menu wybierz opcję ZREALIZUJ KOD i wprowadź kod.
 3. Po zatwierdzeniu kodu otrzymasz dostęp do kursu, z którego od razu możesz zacząć się uczyć przez przeglądarkę internetową.
 4. Na swoim koncie na SuperMemo.com w zakładce Pliki odbierzesz bezpłatne dodatki: nagrania MP3 i wersję PDF podręcznika.

Zakup kursu z drukowaną książką daje możliwość nauki bardziej tradycyjnej, z podręcznika. Natomiast zaletą kursów do pobrania jest ich dostępność – można zacząć się uczyć natychmiast po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie, bez czekania na przesyłkę.

Zawartość kursu

Pełny kurs w wybranym języku składa się z 36 lekcji, po 12 na każdym poziomie zaawansowania. W każdej lekcji znajdziesz:

 • Dialogi i teksty – treści uczące prawidłowego użycia języka w kontekście
 • Nowe słowa i wyrażenia – listy nowego słownictwa do zapamiętania
 • Gramatyka – komentarze gramatyczne wraz z ćwiczeniami
 • Komentarze – informacje o wymowie, ciekawostki językowe i kulturowe
 • Ćwiczenia – zadania i testy wspomagające zapamiętywanie słownictwa i gramatyki, przygotowane specjalnie do samodzielnej nauki
 • Nagrania – zapis audio wszystkich treści w kursie, w wykonaniu profesjonalnych lektorów –native speakerów.

Efekty nauki

Poznaj zalety nauki z metodą SuperMemo:

 • Ucząc się codziennie przez 20 minut, w ciągu pół roku jesteś w stanie opanować jeden poziom znajomości języka.
 • Dzięki SuperMemo możesz trwale zapamiętać przerobiony materiał ze skutecznością bliską 100%.
 • Uczysz się nawet 30% szybciej niż tradycyjnymi metodami, bo nie tracisz czasu na powtarzanie znanego Ci już materiału.
 • Gwarancją osiągnięcia powyższych wyników i powodzenia w nauce jest uznany na całym świecie algorytm optymalizacji powtórek – SuperMemo.

Nauka języka w aplikacjach

Z kursami w technologii SuperMemo.com możesz się uczyć bez dostępu do internetu na swoim komputerze domowym albo na tablecie lub telefonie (Android i iOS). Ze strony Aplikacje SuperMemo pobierz bezpłatnie wybraną aplikację i zainstaluj ją w swoim urządzeniu. W aplikacji zaloguj się na swoje konto SuperMemo.com i jednorazowo ściągnij kurs. Potem możesz się uczyć bez konieczności łączenia się z internetem. Twoje postępy w nauce zsynchronizują z innymi platformami, kiedy będziesz mieć połączenie z internetem.

Wymagania systemowe dla aplikacji:

 • PC: Windows® 7 SP1 PL/EN, Windows® 8 PL/EN, Windows® 10 PL/EN, 2 GB RAM, ekran 1024 x 768, .NET Framework v4.6.
 • Android: smartfon lub tablet z systemem operacyjnym Android 4.1 lub nowszym.
 • iOS: iPhone/iPad z systemem operacyjnym iOS 8 lub nowszym.

Do pobrania kursu i jego aktywacji wymagane jest połączenie z internetem. W trakcie rozwoju aplikacji wymagania mogą ulec zmianie. Aktualne wymagania są dostępne na stronie Aplikacje SuperMemo.

Kursy dostępne w serii "No Problem!"

Na serię kursów "No Problem!" składają się następujące kursy:

Angielski. No problem!

Niemiecki. Kein Problem!

Pas de problème

Hiszpański. ¡No hay problema!

Włoski. Non c'è problema!

Rosyjski. Нет проблем!

Polski. Bez problemu!