Dzięki SuperMemo odkryłam swoją pasję – języki obce

Można by powiedzieć, że nauka języków obcych z metodą SuperMemo jest w mojej rodzinie, co prawda raczkującą, ale tradycją. Jako pierwsza natknęła się na nią moja mama. Dzisiaj szlifuję z nią swoją znajomość języków obcych również i ja.

Moja przygoda z programem zaczęła się dosyć wcześnie, bo już w ostatnich klasach szkoły podstawowej - około 8-9 lat temu. Do nauki przy pomocy SuperMemo zachęciła mnie właśnie mama, która korzystała już od jakiegoś czasu z kursu języka angielskiego.

Jako dziecko nienawidziłam tego języka i stale buntowałam się przeciwko jego nauce. Nauczyciele rozkładali ręce, nie wiedząc jak mnie zmobilizować. Mama również stawała na głowie, żeby zwalczyć mój opór. I kiedy wydawało się, że nie ma na mnie rady, trzeba złożyć broń i pogodzić się z edukacyjną porażką, moja mama pokazała mi program SuperMemo. Początkowo nie chciałam z niego korzystać, ale po kilku dniach nieustannego zachęcania ugięłam się pod namową mamy i odbyłam swoją pierwszą lekcję. Metoda SuperMemo okazała się być dla mnie idealnym rozwiązaniem! I tak, ku ogromnemu zaskoczeniu rodziny i nauczycieli, z dziecka niewykazującego krzty predyspozycji, jak i zainteresowania nauką języków obcych, stałam się entuzjastką językoznawstwa.

Dzisiaj uczę się trzech języków obcych - angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Dwa pierwsze doskonalę między innymi z pomocą metody SuperMemo. Dzięki niej z powodzeniem startowałam w konkursach i olimpiadach językowych, uzyskując tytuły laureata. Jest ona dla mnie bowiem szybkim sposobem na poszerzanie mojego zasobu słownictwa. SuperMemo sprawia, że “wkuwanie” słówek czy zwrotów przestaje być nudne. Wręcz przeciwnie, staje się wciągające, a przez to zadziwiająco łatwo jest osiągnąć systematyczność w nauce. Ponadto, dzięki systemowi powtórek SuperMemo daje znacznie większe i trwalsze efekty niż tradycyjna nauka czy inne tego typu programy.

Metoda SuperMemo zmieniła w moim życiu naprawdę wiele. Dzięki niej odkryłam jedną z najważniejszych rzeczy w życiu każdego człowieka jaką jest pasja. Moją są języki obce. Pozwala mi się spełniać, pomaga realizować marzenia i otwiera mi drzwi na świat - taka jest właśnie metoda SuperMemo.

Antonina Madej