Gry służą do nauki języka obcego!

W słynnym artykule "Digital natives, digital immigrants" Marc Prensky napisał że "nie ma powodu, dla którego generacja, która jest w stanie zapamiętać ponad 100 postaci Pokemonów z ich opisem, historią i ewolucją, nie mogłaby zapamiętać nazwisk, populacji, stolic i związków 101 narodowości świata. Wszystko zależy od tego, jak zostaną one zaprezentowane”.  
Taką nową formą prezentacji są gry, które dla wielu osób uczących się języka są naturalnym środowiskiem - a przeciętny gracz spędza na graniu ok. 10 godzin tygodniowo. Gry kojarzą się z radością, rywalizacją, sukcesami i niestrudzonym podchodzeniem do każdego questu czy etapu. Gdyby nauce nadać formę gry, to te emocje i pasja pojawiłyby się w trakcie uczenia się.
I to jest właśnie celem najnowszego projektu SuperMemo i Uniwersytetu Wrocławskiego, który polega na stworzenie autorskiej gry  do nauki języka obcego. Może chcesz w nim wziąć udział? Jeśli tak, to pisz do Natalii Wajdy, która Cię wprowadzi w tajniki projektu: n.wajda@poczta.onet.pl