Jak się uczyć z SuperMemo? Jak się uczyć z SuperMemo? Jak się uczyć z SuperMemo?

Skorzystaj z instrukcji i zacznij naukę w kilku prostych krokach!

Zacznij od zalogowania się do serwisu SuperMemo.com.

Jesteś nowym użytkownikiem? Po zalogowaniu zobaczysz ekran powitalny, a na nim 3 możliwe opcje:

  • Zacznij bezpłatny miesiąc – tu aktywujesz subskrypcję Premium, dzięki której zapiszesz się na dowolne kursy z naszego katalogu. W subskrypcji przez pierwszy miesiąc uczysz się bezpłatnie!
  • Przejdź do katalogu – tu zapiszesz się na kursy, znajdziesz wśród nich także pozycje bezpłatne.
  • Zrealizuj kod – tu aktywujesz kod otrzymany w prezencie lub pochodzący np. z ulotki zamieszczonej w pudełku (w przypadku kursów w wersji papierowej).

Jeśli jesteś już Użytkownikiem, po zalogowaniu zobaczysz listę swoich kursów. Aby rozpocząć naukę, kliknij tytuł posiadanego kursu.

SuperMemo.com lista kursów

Po wejściu do kursu trafiasz automatycznie do trybu “Ucz się”, w którym poznajesz nowy materiał.

SuperMemo.com nauka

Nauka z kursami polega na rozwiązywaniu różnego rodzaju ćwiczeń. Po wykonaniu ćwiczenia sprawdź odpowiedź, klikając na przycisk na dole, a następnie uczciwie oceń swoją wiedzę. Do dyspozycji masz 3 możliwości: “Wiem”, “Nie wiem” i “Prawie”.

Na podstawie Twojego wyboru algorytm SuperMemo na bieżąco przygotowuje Twój indywidualny plan powtórek, dostosowując odpowiednio odstępy między powtórkami. Dzięki temu zapamiętasz materiał szybciej i efektywnie wykorzystasz czas nauki. Nie musisz więc pamiętać o tym, kiedy powtórzyć materiał – wystarczy, że poddasz się algorytmowi!

SuperMemo.com nauka sprawdź

Na górze, przy ikonie głowy na środku widoczny jest licznik pokazujący, ile nowych kart zaplanowano na dziś. Domyślnie jest ich 30, można jednak indywidualnie dostosować tę wartość do siebie. Aby zmienić ustawienie, przejdź do głównego widoku swojego konta i wejdź do zakładki “Plan” (na komputerze widoczna po lewej stronie, na telefonie i tablecie w menu w prawym górnym rogu). Wprowadź własną liczbę i zatwierdź ikoną, która pojawi się obok pola.

SuperMemo.com plan nauki

W trakcie nauki możesz wybierać ze spisu treści konkretne rozdziały oraz zagadnienia do nauki i realizować je w wygodnym dla siebie czasie. Aby to zrobić, kliknij ikonę drabinki w prawym dolnym rogu i wysuń spis treści, a następnie kliknij wybrany dział i wybierz typ ćwiczenia, które chcesz w danej chwili realizować.

SuperMemo.com wybierz rozdział

Już po pierwszych kilku dniach nauki pojawią się pierwsze powtórki. Ich liczba widoczna będzie na górze, na środku, przy ikonie strzałki. Pamiętaj o tym, że to właśnie powtórki są najważniejsze! Zaglądaj do SuperMemo codziennie.

SuperMemo.com powtórki

Możesz indywidualnie zdefiniować dzienny limit powtórek. Aby to zrobić, przejdź do sekcji „Kalendarz” (na komputerze widoczna po lewej stronie, na telefonie i tablecie w menu w prawym górnym rogu). Wprowadź własną liczbę i zatwierdź przyciskiem OK. Pamiętaj jednak, że ustalając limit powtórek, nie korzystasz z pełni możliwości, jakie daje algorytm SuperMemo. Zalecamy więc korzystanie z tej możliwości tylko w ostateczności.

SuperMemo.com kalendarz powtórek

W „Kalendarzu” możesz też całkowicie wyłączyć wybrany dzień z nauki. Aby to zrobić, kliknij na wybrany dzień i po prawej stronie przełącz “Powtórki” na 0.

SuperMemo.com wyłącz z powtórek

Każdy kurs jest inny i posiada odmienne możliwości personalizacji nauki. Ustawienia te znajdziesz zawsze klikając na ikonę koła zębatego widoczną w kursie.

SuperMemo.com ustawienia kursu

Pamiętaj, że z SuperMemo możesz uczyć się zarówno online, jak i offline, na komputerze, telefonie i tablecie. Tak jak lubisz! Więcej informacji na ten temat znajdziesz w zakładce Aplikacje.


Życzymy owocnej nauki!Chcesz kupić lub aktywować kurs? Skorzystaj z instrukcji "Kursy SuperMemo krok po kroku"!