Jedyna taka platforma e-learningowa w Polsce

Serwis supermemo.net jako pierwsza i jedyna platforma e-learningowa w Polsce dn. 24 lutego 2010 roku otrzymała certyfikację zgodności ze standardem SCORM 2004 (trzecia edycja). SCORM to obecnie najpopularniejszy tego typu standard, określający sposób tworzenia kursów e-learningowych oraz ich obsługę przez platformy do nauczania na odległość. Czyni to supermemo.net jednym z zaledwie kilkudziesięciu systemów e-learningowych na świecie i jedynym z Polski, które posiadają certyfikat najnowszej i najbardziej zaawansowanej wersji SCORM - 2004.

Czym jest SCORM? SCORM (skrót od angielskiego Sharable Content Object Reference Model) to standard zapisu kursów wykorzystywany w e-learningu i sposób komunikacji pomiędzy klientem oraz serwerem. Standard ten definiuje podstawowe zasady konstrukcji szkoleń i środowiska informatycznego (platform), dając wymagania techniczne i wskazówki dla konstruktorów platform oraz osób tworzących szkolenia.

Co to oznacza? Konstruowanie szkoleń w standardzie SCORM oznacza dążenie do maksymalnego zuniwersalizowania tworzonej na potrzeby e-learningu treści. W styczniu 2010 roku platforma supermemo.net otrzymała certyfikat SCORM 2004 – oznacza to, że platforma e-learningowa supermemo.net może zostać wykorzystana do prowadzenia wewnętrznych szkoleń nie tylko z udziałem kursów SuperMemo, ale też dowolnych innych materiałów tworzonych w uniwersalnym standardzie SCORM. Oferta firmy SuperMemo World staje się dzięki temu atrakcyjna dla tych firm, które poszukują możliwości udoskonalania swoich własnych rozwiązań e-learningowych poprzez transfer szkoleń do supermemo.net i integrację szkoleń z największą platformą e-learningową w Polsce.

» więcej informacji