O firmie

Historia

5 lipca 1991 roku dwóch studentów Politechniki Poznańskiej zakłada firmę SuperMemo World. Są młodzi, inteligentni i mają rewolucyjny pomysł – komputery, które są jeszcze wtedy rzadkością, powinny pomagać ludziom w nauce! Oszczędzać ich czas, sprawiać, żeby nauka była wygodna i co najważniejsze – efektywna. Krzysztof i Piotr stawiają sobie za cel odkrycie sposobu na to, aby KAŻDY MÓGŁ ZAPAMIĘTAĆ dowolną ilość dat, definicji, nazw, nazwisk, słów, pojęć – słowem, wszystkiego. Wkrótce powstaje algorytm SuperMemo i pierwsze programy komputerowe do nauki na nim oparte. Jednocześnie wynalazcy metody SuperMemo zauważają, że opracowana przez nich metoda staje się ratunkiem dla tych, którzy bezskutecznie próbują opanować język obcy.

Dziesięć lat później kursy językowe z metodą SuperMemo mają już na koncie kilkanaście nagród, wśród nich:

Złoty medal Targów Poznańskich, Infosystem 1994, Poznań
Wybór roku 1995 czytelników PC World Komputer
Produkt Roku 1997 przyznany przez redakcję PC Kuriera
Nagroda Cena/Jakość magazynu PC Format w 2009 roku

Teraźniejszość

Dziś misją firmy pozostaje dostarczanie użytkownikom wygodnych i efektywnych rozwiązań wspomagających uczenie, które oparte są na unikalnej metodzie optymalizacji powtórek SuperMemo. SuperMemo World dotrzymuje kroku coraz szybciej rozwijającym się technologiom mobilnym i udostępnia najpopularniejsze kursy językowe na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS. Dzięki temu użytkownicy smartfonów i tabletów mogą wykorzystywać każdą, pozornie niesprzyjającą nauce okoliczność, do utrwalania wiedzy! Jeśli zobaczysz w tramwaju lub w długiej kolejce do kasy osobę, która zahipnotyzowana patrzy w swojego smartfona, prawdopodobnie trafiłeś na SuperMemowicza :)

SuperMemo to jedna z tych marek, które rozsławiają Polskę na całym świecie. Firma jest aktywna na wszystkich ważniejszych targach książek, językowych i nowych technologii: London Book Fair, Frankfurter Buchmesse, BETT, Online Educa. SuperMemo World współpracuje z wydawcami i dystrybutorami na całym świecie: aktualnie nasze produkty są wprowadzane m.in. na rynki Brazylii, Turcji, Rosji, Ukrainy i USA. Na polskim rynku zyskaliśmy grono rzetelnych partnerów wśród firm i instytucji, z którymi nawiązaliśmy trwała współpracę. Jesteśmy m.in. jednym z głównych partnerów serwisu Onet.pl w zakresie dostarczania treści edukacyjnej.


Przyszłość

Przed firmą kolejne wyzwania – pokolenia coraz bardziej mobilnych osób, które chcą w szybki i efektywny sposób zacząć używać dowolnego języka obcego. Nasz nieustannie rosnący zespół specjalistów w dziedzinie IT i języków obcych przygotowuje nowe kursy oraz aplikacje, które umożliwiać będą korzystanie z metody SuperMemo. Już na nadchodzącą jesień szykujemy kilka edukacyjnych niespodzianek dla miłośników języków obcych.

Nasz cel i misja to nie tylko odpowiadanie na potrzeby wynikające z coraz bardziej dynamicznego stylu życia, ale przede wszystkim promowanie idei nauki języków obcych. Cel ten nieodmiennie będziemy realizować poprzez dostarczanie narzędzi do skutecznej nauki, dzięki czemu przygoda z językiem obcym lub inną dziedziną staje się przyjemnością.

Drodzy Użytkownicy! Gdziekolwiek jesteście, gdziekolwiek się wybieracie, pamiętajcie, że SuperMemo może być tam z Wami na PC, na iPhonie i platformie e-learningowej lub Facebooku. W SuperMemo wiemy, że każdy może nauczyć się języka obcego i zapamiętać dowolną ilość informacji.

Nasi użytkownicy


"SuperMemo wspaniale utrwala i kontroluje jedną z najważniejszych cech dobrej i efektywnej nauki, mianowicie systematyczność. Nierzadko zdarzało mi się mimo męczącego dnia uruchamiać program jeszcze na 20 minut przed północą by zdążyć z powtórkami. Przyznam, że jestem tak daleko zadowolony z pracy z metodą SuperMemo iż wersja na iPhona spowodowała, że głównie dla niej nabyłem tego typu telefon."

Michał Mazur, Warszawa, Polska

"Jestem bardzo zadowolony z SuperMemo, zwłaszcza z kursu, z którego się uczę - polskiego dla obcokrajowców. Na początku byłem nieco sceptyczny wobec tej metody nauki, jednak szybko zmieniłem zdanie. To co unikalne w SuperMemo to to, że otrzymuję kompleksowy kurs - z tekstami, nagraniami audio, opracowaniem gramatycznym oraz innymi aspektami nauki języka, a to pomaga mi uczyć się w sposób uporządkowany."

Leonardo Poli, Florencja, Włochy

"SuperMemo to pożeracz czasu i wypieracz innych zajęć. Przecież nie mogę zrobić tego czy tamtego, bo powtórki czekają. :) To pierwsza rzecz, jaką robię po przebudzeniu, i ostatnia, jaką robię przed snem. SuperMemo wyparło nawet Facebooka. :) Tam zresztą też zaczyna panować SuperMemo."

Dagmara Gorczyńska, Warszawa, Polska

Media

„Twórcy metody SuperMemo zapewniają, że dzięki niej możemy się uczyć szybciej i skuteczniej. Trzeba powiedzieć, że żaden inny komputerowy kurs językowy nie oferuje tak oryginalnego sposobu nauczania.

Komputer Świat 05/2011, „SuperMemo UX Extreme English - program do intensywnej nauki angielskiego”, Jacek Grabowski


"To produkt dla osób, które oprócz multimedialności lubią także naukę w tradycyjny sposób. Największą zaletą jest najbardziej rozbudowany system powtórek i utrwalania wiedzy, ale to coś, z czego SuperMemo słynie od lat. Polecamy go niezdyscyplinowanym. Program dopilnuje, czego trzeba się nauczyć i jakie lekcje powtórzyć, przy czym system jest tak opracowany, by zoptymalizować proces zapamiętywania. […] jak na ilość materiału dydaktycznego produkt jest rozsądnie wyceniony.”

PC Format 10/2009, wrzesień 2009, „Płynnie mówić i rozumieć”


„Zainstalowałem program na redakcyjnym pececie i od czasu do czasu przeganiałem po czaszce szare komórki. Wyniki były, mimo mojej niesystematyczności, rewelacyjne.

Adam Chabiński, Chip, czerwiec 1994, artykuł „SuperMemo 7.2 dla Windows”"Ogólnie rzecz biorąc, SuperMemo jest obecnie prawdopodobnie najlepszym programem komputerowym do nauki języków."

Hal Pashler, Universytet Kalifornijski w San Diego dla DER SPIEGEL

Znajdziesz nas

Znajdziesz nas

Można nas kupić
Targi
Projekty
Można nas kupić
Targi
Projekty