Mam kurs"Mit Erfolg zum ZD".Aktualizacja programu kończy się komunikatem:'Error?invalid program path in system registry'

Rozwiązaniem problemu, nadesłanym przez jednego z użytkowników, jest dopisanie do rejestru klucza 'InstallPath' zawierającego ścieżkę dostępu do katalogu, w którym zainstalowany jest program.

Przykładowo jeśli program jest zainstalowany w domyślnym katalogu C:/Program Files/SuperMemo UX, to klucz ma postać:

[HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/SuperMemo World/SuperMemo UX]
"InstallPath" = "C:/Program Files/SuperMemo UX"
W jaki sposób uaktualnić program? Przy próbie aktualizacji wyświetla się komunikat "Aby uaktualnić SuperMemo UX musisz mieć uprawnienia administratora".

Aby program mógł się uaktualnić należy uruchomić program SuperMemo UX z uprawnieniami administratora klikając na ikonę prawym klawiszem myszki i wybierając z menu kontekstowego opcję Uruchom jako administrator. System może zapytać się o hasło administratora lub tylko poprosić o akceptację wyboru.

Po uruchomieniu programu z uprawnieniami administratora należy z menu programu (u góry ekranu) wybrać opcję Narzędzia / Sprawdź aktualizacje i pobrać aktualizację. Tym razem aktualizacja powinna przejść bez problemu.

W nowszej wersji programu opcja ta została zautomatyzowana i program proponuje samodzielne ponowne uruchomienie się z uprawnieniami administratora i kontynuowanie procesu aktualizacji.

W jaki sposób uaktualnić aplikacje w przypadku kłopotów z automatyczną aktualizacja? (Windows 64bit)

Uruchomić aplikacje jako użytkownik Administrator oraz wybrać opcje aktualizacji, w przypadku gdyby nadal aktualizacja się nie powiodła należy ściągnąć ze strony archiwum ZIP zawierające aplikacje SuperMemoUX, rozpakować (odpowiednia opcja w menu kontekstowego Windows), następnie otworzyć rozpakowany katalog i uruchomić z konta Administratora aplikacje Setup.exe. Po instalacji uruchomić aplikacje SuperMemoUX i wybrać opcje aktualizacji.