Podczas nauki nie odtwarzają się dźwięki lub są one ucinane.

Problem może być spowodowany np. obecnością w systemie dodatkowego kodeka - AC3. System próbuje odtworzyć dany dźwięk przy jego pomocy, zamiast odtworzyć go bezpośrednio. Aby uniknąć tego typu konfliktów SuperMemo UX w najnowszej wersji obsługuje cztery mechanizmy odtwarzania nagrań. Jeśli jeden mechanizm nie działa prawidłowo, należy spróbować wybrać inny mechanizm.

Aby skorzystać z tej opcji należy uaktualnić program do najnowszej wersji korzystając z opcji aktualizacji dostępnej w programie. Aby zmienić mechanizm należy, po uruchomieniu nowej wersji, wejść do opcji programu (wybierając z górnego menu 'Narzędzia / Opcje' lub klikając na przycisk 'Ustawienia programu') i przełączyć mechanizm odtwarzania dźwięku na DirectShowLib NET (ostatni na liście). Po zamknięciu programu i ponownym uruchomieniu dźwięki powinny być prawidłowo odtwarzane.

Po kliknięciu na ikonie dźwięku w kursie, nic się nie dzieje - dźwięk nie jest odtwarzany

Proszę upewnić się, iż przeglądarka Internet Explorer (wersja 32bit jeśli system jest 64bitowy) posiada włączoną obsługę skryptów aktywnych java (java script) lub ustawić poziom zabezpieczeń (suwak) na 'średnio-wysoki'

Na systemie Windows Vista nie działa sterowanie głosem w Extreme English!

System sterowania głosem zastosowany w programie Extreme English! nie działa prawidłowo na systemie Windows Vista PL. Użytkownicy angielskiej wersji Visty mogą korzystać z dostarczanego z nią systemu sterowania głosem. Sterowanie głosem programem SuperMemo działa w tym przypadku bez problemów. Dla użytkowników polskiej wersji niestety nie mamy rozwiązania. System Windows Vista PL rozprowadzany jest bez systemu rozpoznawania mowy.

Po instalacji SuperMemo Extreme English! na Windows Vista PL nie działa rozpoznawanie mowy.

Kurs ten był wydany na długo przed wydaniem Windows Vista i jako taki nie wspiera Windows Vista. Niestety rozprowadzany z kursem mechanizm rozpoznawania mowy nie da się zainstalować na polskim wydaniu Visty. Angielska Vista ma już wbudowany w/w mechanizm i na niej rozpoznawanie mowy działa prawidłowo. Niestety nie znaleźliśmy sposobu na zainstalowanie systemu rozpoznawania mowy pod polską Vistą. Będziemy nadal kontynuować poszukiwania i jeśli znajdziemy rozwiązanie umieścimy je w tym miejscu.

Trener wymowy nie działa na moim systemie Windows.

Zainstalowany w systemie Windows wersja programu Windows Media Playera nie jest kompatybilna z SuperMemo UX. Niezbędna jest nowsza wersja programu WMP. Można ją zainstalować z płyty. W tym celu z katalogu "deps" należy uruchomić plik WMP9Setup.exe i postępować wg kroków podanych podczas instalacji. Po prawidłowej instalacji WMP program SuperMemo UX powinien już prawidłowo odtwarzać dźwięki w Trenerze wymowy.