Po uruchomieniu programu instalacyjnego nic się nie dzieje - nie pojawia się nawet okienko programu instalacyjnego.

Program instalacyjny jest blokowany przez jakiś inny działający program. Proszę wyłączyć wszystkie działające w tle programy typu antywirus, itp.

Innym znanym nam przykładem takiego programu jest Nero Scout z pakietu programu do nagrywania CD Nero w wersji 7.0. Wyłączenie tego programu przywraca prawidłowe działanie instalatora.

Windows 98/ME - instalator wiesza się podczas instalacji środowiska .NET

Dzieje się tak dlatego, że instalator środowiska .NET został uruchomiony jeszcze zanim poprzednia instalacja Internet Explorera została zakończona. Należy wtedy przerwać instalację środowiska .NET, poczekać na zakończenie działania instalatora Internet Explorera i ponownie uruchomić płytę z kursem. Instalacja pozostałych składników będzie przebiegać bez zakłóceń.

Instalator nie pozwala zainstalować aplikacji na rozdzielczości 800x600.

Aby móc korzystać z aplikacji instalator sprawdza optymalność ustawień systemu. Jeżeli użytkownik ma ustawioną rozdzielczość ekranu mniejszą niż 1024x768, instalator nie zezwoli na instalację. Aplikacja jednak pozwala na pracę w tak niskiej rozdzielczości. Aby poprawnie zainstalować aplikację SuperMemo UX na komputerze z bardzo niską rozdzielczością, należy na czas instalacji zwiększyć rozdzielczość do 1024x768. Po pomyślnej instalacji można powrócić do poprzednich ustawień ekranu.
Rozdzielczość zmienia się na zakładce "Ustawienia zaawansowane" we Właściwościach ekranu.

Linux - Czy sprawdzali Państwo możliwości uruchomienia swojego programu pod Linuksem?

Niestety nie testujemy i nie gwarantujemy działania naszych produktów na systemach innych niż Windows. Dostaliśmy jednak informacje od naszych użytkowników o udanych próbach uruchomienia programu Multimedialne SuperMemo pod emulatorem WINE. Co do nowego SuperMemo UX to nie mamy jeszcze żadnych informacji co do możliwości uruchomienia go pod emulatorem.

System supermemo.net działa natomiast prawidłowo pod wieloma przeglądarkami zarówno pod Linuxem jak i MacOSem.

Windows XP 64 bit - program nie daje się zainstalować.

Dopiero od wersji 1.2.12.6 program SuperMemo UX działa prawidłowo pod systemami 64 bitowymi (oznaczone jako 'x64'). Wersje wcześniejsze nie wspierały tego systemu.

Aby prawidłowo zainstalować najnowszą wersję programu na systemie 64 bitowym systemie Windows należy:

 • nie należy instalować kursu (ponieważ się nie powiedzie), tylko w pierwszej kolejności pobrać z Internetu i zainstalować środowisko .NET 3.0 przeznaczone dla systemu x64. Plik dostępny jest pod tym adresem,
 • dopiero w tym momencie można zainstalować kurs. Powinien się teraz zainstalować bez problemu,
 • pobrać z tego adresu program uaktualniający i zapisać go w katalogu, w którym został zainstalowany kurs (domyślnie jest to:
  C:/Program Files (x86)/SuperMemo UX/
 • po uruchomieniu programu downloader przeprowadzić aktualizację,
 • po uaktualnieniu program SuperMemo UX powinien już prawidłowo działać pod systemem x64.
Photoshop CS4 - mam problem z instalacją kursu

Problem pojawia się u osób korzystających z systemu Windows XP lub starszych, które nie mają zainstalowanego środowiska .NET

Rozwiązaniem problemu jest pobranie pliku i zainstalowanie go przed instalacją kursu.

W jaki sposób ręcznie zainstalować kurs z płyty?

Zakładamy, że na komputerze jest już zainstalowany program SuperMemo UX (np. po pograniu go za darmo naszej strony).

Aby zainstalować sam kurs wystarczy skopiować z płyty plik course.smpak. Plik ten przeważnie znajduje się w katalogu dat. Następnie wystarczy z poziomu programu SuperMemo UX, kliknąć link dodaj na stronie powitalnej. W nowo otwartym oknie należy kliknąć przycisk Otwórz i wybrać skopiowany właśnie plik course.smpak. Kurs powinien zostać dodany do nauki.

Czy można używać kursów SuperMemo rozprowadzanych na płytach na komputerach Apple?

Niestety komputery firmy Apple nie są zgodne z komputerami PC i nie można na nich uruchamiać programów z PC. Tak więc nie da się zainstalować ani uruchomić naszych kursów na Macu, gdyż są one przeznaczone na komputery PC.

Jedną z możliwych opcji jest nauka w serwisie internetowym supermemo.net, który działa niezależnie od platformy, lub (dla zaawansowanych użytkowników) instalacja i konfiguracja narzędzia Wine (instrukcja znajduje się tutaj).

Windows Vista i Windows 7 - instalacja kursu

Program SuperMemo UX rozprowadzany ze starszymi kursami (wersja programu 1.1.6) nie był dostosowany do działania pod systemem Vista. Aplikacja zgłaszała błąd i zamykała się zaraz po uruchomieniu. Dopiero nowsza wersja programu (wersja 1.1.7) została poprawiona i działa prawidłowo również pod Vistą.

Aby uaktualnić wersję do nowszej wersji należy postępować według poniższych wskazówek:

 1. Pobrać łatkę w postaci wpisu do rejestru.
 2. Zainstalować łatkę. System wyświetli szereg pytań, czy na pewno chcemy zezwolić systemowi na dołączenie tego klucza do rejestru. Na wszystkie pytania należy odpowiedzieć twierdząco.
 3. Uruchomić program SuperMemo UX z uprawnieniami administratora klikając na ikonę prawym klawiszem myszki i wybierając z menu kontekstowego opcję Uruchom jako administrator. System może zapytać się o hasło administratora lub tylko poprosić o akcepację wyboru.
 4. Następnie klikając na przycisku Zaawansowane opcje (trzeci przycisk od prawej u góry ekranu, można też skorzystać z głównego menu programu) należy wybrać z menu kontekstowego opcję Narzędzia / Sprawdź aktualizacje.
 5. W nowo otwartym oknie klikamy przycisk Sprawdź. Program powinien pobrać aktualizację i wyświetlić informację, że konieczne jest ponowne uruchomienie programu.
 6. Po ponownym uruchomieniu SuperMemo UX powinno być już uaktualnione do wersji przynajmniej 1.1.7. Można to sprawdzić wybierając z Zaawansowanych opcji pozycję Pomoc / SuperMemo - informacje.
 7. Jeśli na liście kursów wybranych do nauki nie ma kursu ostatnio zainstalowanego, to należy kliknąć na przycisk Zaawansowane opcje i wybrać z menu kontekstowego opcję Kurs / Zainstalowane.... Otworzy się okienko, z którego możemy wybrać kurs, którego chcemy się uczyć.