Chciałem przetestować wersję na Androida i przy próbie synchronizacji wymagany jest login i hasło. Czyli rozumiem, że nie ma możliwoci przerabiania kursu zarówno na komputerze stacjonarnym jak i na telefonie?

Synchronizacja kursów odbywa się zawsze z serwerem supermemo.net. Chcąc zatem zsynchronizować naukę pomiędzy komputerem stacjonarnym, a telefonem należy wykonać synchronizację na obu urządzeniach.

Oczywiście wymagane jest również posiadanie zainstalowanego kursu na obu urządzeniach. Jeśli kurs na komputer stacjonarny posiada już kod aktywacyjny, to za jego pomocą można pobrać również kurs na Androidzie. Jeśli nie posiada takiego kodu, to kurs na Androida można będzie zakupić w sklepie w aplikacji (opcja dostępna wkrótce).

Czy synchronizacja obejmuje absolutnie wszystkie aspekty nauki na supermemo.net?

Niestety, niektóre funkcjonalności dostępne na supermemo.net nie są jeszcze dostępne na iPhonie:

  • wyłączanie dni z powtórek,
  • dodawanie mediów do kursów użytkownika.

W przyszłych wersjach aplikacji będziemy starać się dodawać te funkcjonalności i wtedy będzie można je synchronizować.

Ponadto na razie nie jest przeprowadzana synchronizacja egzaminów.

Czy synchronizowana jest również struktura kursów użytkownika?

Jest ona synchronizowana przy pierwszej synchronizacji takiego kursu, kiedy jego treść jest przenoszona z jednej platformy na drugą. Jednakże, późniejsza modyfikacja struktury kursu (np. przenoszenie ćwiczeń w inne miejsce w drzewie kursu) nie jest zalecana, gdyż nie zostanie zsynchronizowana. Oczywiście, można spokojnie dodawać nowe ćwiczenia i edytować te już istniejące.

W kursie użytkownika, który na bieżąco edytuję na obu platformach, usunąłem ćwiczenie. Zmiana nie została jednak zsynchronizowana. Dlaczego?

Póki co, iPhone nie zapisuje informacji o stronach usuniętych z kursu użytkownika, tak, by móc takie informacje synchronizować. Zostanie to poprawione w przyszłości. Natomiast, jeżeli ćwiczenie zostanie usunięte na supermemo.net, to zmiana zostanie uwzględniona na iPhonie po synchronizacji.

Mam swój własny kurs, który edytuję jednocześnie na obu platformach. Co się stanie, jeśli od ostatniej synchronizacji wprowadzę różne zmiany w tym samym ćwiczeniu?

Zostanie wzięta treść z tej platformy, na której później edytowano dane ćwiczenie. Jeżeli modyfikacja nastąpiła tego samego dnia, treść pozostanie różna na obu platformach.

Mam stworzony na iPhonie mój własny kurs. Zsynchronizowałem ten kurs z moim kontem na supermemo.net. Teraz chciałbym ten kurs przekazać mojemu znajomemu, synchronizując się z jego kontem. Jednakże aplikacja nie chce synchronizować tego kursu. Dlaczego?

Przy pierwszej synchronizacji kursu, który nie istnieje na supermemo.net, zostaje on stworzony na tej platformie. Prawa do edycji i nauki tego kursu posiada tylko użytkownik, z którego kontem nastąpiła ta synchronizacja. Przy próbie synchronizacji tego kursu z innym kontem na supermemo.net, zostanie wykryte, że dany kurs już istnieje na tej platformie, ale prawa do niego posiada inny użytkownik. W związku z tym synchronizacja nie zostanie przeprowadzona.

Pracujemy nad mechanizmem, który pozwoli na rozwiązanie tego problemu.

Czy mogę synchronizować moje własne kursy?

Tak! Dodatkowo, można synchronizować treść tych kursów. Przykładowo, jeżeli użytkownik stworzył własny kurs na iPhonie, to przy pierwszej próbie synchronizacji tego kursu, jego treść zostanie przeniesiona na supermemo.net. Zostaną również przeniesione postępy w nauce. Odtąd użytkownik będzie mógł edytować ten kurs (dodawać nowe ćwiczenia, edytować już istniejące) na obu platformach - zmiany będą uwzględniane przy synchronizacji. Identyczna sytuacja ma miejsce w przypadku kursu stworzonego na supermemo.net i próbie synchronizacji go do aplikacji na iPhone.

Na platformie supermemo.net oznaczyłem ćwiczenie jako 'Pamiętam trwale'. Po synchronizacji ćwiczenie to nie wchodzi mi w skład powtórek również na iPhonie. Czyżby iPhone również udostępniał możliwość oznaczania ćwiczenia jako zapamiętane trwale?

Póki co, iPhone nie posiada takiej funkcjonalności (nie jest wykluczone, że pojawi się ona w przyszłości). Potrafi jednak obsłużyć takie dane płynące z supermemo.net.

Dokonałem synchronizacji kursu, a następnie przerobiłem tą samą powtórkę zarówno na iPhonie jak i na supermemo.net. Wyznaczone daty następnej powtórki są różne. Czy to błąd?

Nie. Algorytm SuperMemo służący do wyznaczenia daty następnej powtórki korzysta pewnych wartości losowych, dlatego wyznaczone interwały mogą się nieznacznie różnić. Celem ujednolicenia tych dat, należy przeprowadzić synchronizację.

Czemu po synchronizacji niektóre ćwiczenia są oznaczone jako nieprzerobione a postępy w nauce nie są identyczne?

Problem dotyczy wybranych kursów. Niektóre kursy nieco różnią zawartością na supermemo.net oraz na iPhonie (np. kurs 'Hiszpański ¡No hay problema! 1') - np. niektóre ćwiczenia są obecne tylko na jednej z platform. Pracujemy nad poprawieniem spójności kursów na różnych platformach.

Strony