SuperMemo ma już 25 lat!

Pomysł na metodę, która zorganizuje naukę tak, aby była skuteczniejsza i szybsza, powstał wcześniej. Ale dokładnie 25 lat temu dwóch studentów Politechniki Poznańskiej – Piotr Woźniak i Krzysztof Biedalak – postanowiło zacząć sprzedawać program komputerowy, który sami wymyślili. Pierwsza aplikacja SuperMemo działała pod DOS-em i można ją było wgrać z dyskietki na dysk twardy komputera domowego.

SuperMemo dzisiaj

Dzisiejsi rówieśnicy firmy korzystają z algorytmu SuperMemo opartego na tej samej idei w swoich telefonach. SuperMemo jest dostępne online i offline, w postaci aplikacji na wszelkie możliwe urządzenia, w tym takie, które mogą się wydawać egzotyczne, jak system nawigacji w samochodzie. Z SuperMemo korzystają użytkownicy na całym świecie – statystyki Google Analytics pokazują, że nasi użytkownicy pochodzą z praktycznie wszystkich krajów i regionów, z wyjątkiem Korei Północnej i Spitsbergenu.

Algorytm doczekał się wielu wcieleń i był wielokrotnie udoskonalany, ale idea pozostała niezmienna: zapewnienie jak najwyższej retencji informacji w możliwie krótkim czasie. Mimo że świat technologii zmienił się radykalnie w trakcie tych 25 lat i niewątpliwie przyjdzie nam się zmierzyć z jeszcze niejedną zmianą, potrzeba szybkiej i skutecznej nauki nie słabnie. Dlatego jesteśmy spokojni o rozwój firmy na najbliższe ćwierć wieku :)

Mnóstwo powodów do świętowania

Wczoraj świętowaliśmy przy szampanie, torcie i wspomnieniach z początków istnienia firmy: o ekscentrycznym milionerze z Niemiec, o wyjazdach fiatem 126p na zagraniczne targi i o zachwycie, z jakim prasa światowa przyjęła cudowny wynalazek Polaków. Życzyliśmy sobie i firmie determinacji GROM-u, skuteczności szarańczy i wizjonerstwa w stylu Steve’a Jobsa. Nie wspominając o podbiciu całego świata, górach pieniędzy i filii na Jowiszu ;-)

To dzięki Wam!

W tym miejscu wypada także podziękować tym, bez których nasza praca nie miałaby sensu: naszym Klientom, Użytkownikom i Partnerom, którzy przez ten czas byli z nami. Jesteśmy wdzięczni za Wasze wsparcie, pomysły i uwagi, które może nie zawsze były nam przychylne, ale zawsze zmuszały nas do poważnego zastanawiania się nad proponowanymi przez nas rozwiązaniami. Dziękujemy!

Monika