Supermemo.net w jednej z najlepszych serwerowni
W nocy z 27 na 28 lutego największa w Polsce platforma e-learningowa supermemo.net zajęła miejsce w nowej serwerowi. Po sprawnej operacji przeniesienia sąsiaduje teraz z serwerami polskich gigantów internetowych – Naszej Klasy, Gadu Gadu oraz Allegro.pl.


Beyond to stosunkowo nowa (powstała we wrześniu 2007 roku), lecz największa w Polsce zachodniej serwerownia, uznana również za jedną z najnowocześniejszych w Europie. Tak zwane Data Center mieści się na ośmiu tysiącach metrów kwadratowych, a ośrodek z niezależnym systemem zasilania i łączności gwarantuje właściwy poziom zabezpieczenia firmowych danych. Serwerownia Beyond jest jednym z najpilniej strzeżonych miejsc w Poznaniu, zabezpieczona przez biometryczną kontrolę osób oraz niezwykle czułe detektory dymu i ognia.


- Plany dalszego rozwoju największej platformy e-learningowej zakładają znaczną ekspansję. To wpłynęło na decyzję o przeprowadzce do Beyond, dzięki której jesteśmy przygotowani na przyjęcie ogromnej liczby nowych użytkowników – mówi Sebastian Wesołowski, wiceprezes firmy SuperMemo World sp. z o.o. będącej właścicielem platformy oraz główny „dowódca” operacji przeniesienia. Użytkownicy platformy supermemo.net zyskują dzięki nowej serwerowni niemal 100-procentową bezawaryjność systemu, nieograniczoną powierzchnię zapamiętywania danych o ich nauce, zaś SuperMemo World otwiera sobie drogę do dalszej ekspansji na rynku polskim i zagranicznym.