Ważne informacje

W trosce o dostarczenie Państwu maksimum informacji potrzebnych do złożenia zamówienia, a tym samym maksymalnej ochrony Państwa interesów, zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta przedstawiamy poniżej listę przysługujących Państwu praw wynikających z dokonywania zakupów w serwisie www.supermemo.pl.

Dane identyfikacyjne

Właścicielem sklepu internetowego dostępnego pod adresem www.supermemo.pl jest SuperMemo World sp. z o.o., zwana dalej „SuperMemo”, z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Grunwaldzkiej 104, 60-307 Poznań, zarejestrowana w Rejestrze Przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Nr KRS: 0000027598, NIP: 782-22-16-681, REGON: 634210318, Kapitał zakładowy: 70.000 PLN.

Kontakt z nami

We wszelkich sprawach dotyczących serwisu prosimy o kontakt mailowy na adres support@supermemo.com lub poprzez formularz kontaktowy. Proponujemy także zapoznanie się z tematami w dziale Pomoc.

Reklamacje

Wszelkie reklamacje prosimy kierować w formie pisemnej na adres:

SuperMemo World sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 104
60-307 Poznań, Polska.

lub poprzez formularz kontaktowy.

W odpowiedzi przedstawimy Państwu dalszy sposób postępowania. Reklamacje będą rozpatrywane w terminie do 14 dni kalendarzowych od zgłoszenia.

Podstawą do złożenia reklamacji może być paragon lub faktura VAT, także w wersji elektronicznej, które zawsze są załączane do wysyłanego towaru.

W przypadku rozpatrzenia reklamacji na korzyść Klienta SuperMemo niezwłocznie wymieni produkt wadliwy na wolny od wad albo wadę usunie. W przypadku braku możliwości wymiany produktu, usunięcia wady produktu lub obniżenia ceny SuperMemo zwróci należność niezwłocznie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Opłaty dodatkowe

Do ceny zamówionego produktu należy dodać:

 1. 13 zł (koszt przesyłki) – w przypadku zamówień o wartości poniżej 60 zł, doliczany na terenie Polski w przypadku towarów fizycznych. Dostawa do krajów sąsiadujących z Polską kosztuje 16-60 zł, a do pozostałych krajów – 70-100 zł. Jeśli wartość zamówienia do Polski przekracza 60 zł i płatność została dokonana z góry, koszty przesyłki pokrywa SuperMemo.

 2. 5 zł – w przypadku zamówień za zaliczeniem pocztowym (pobraniem). Przy zamówieniach opłaconych z góry oraz w przypadku, kiedy naliczany jest koszt przesyłki opłata ta nie jest pobierana.

Sposób i termin zapłaty

W serwisie www.supermemo.pl można dokonywać płatności na dwa sposoby:

 1. Za zaliczeniem pocztowym (za pobraniem). Opcja ta jest dostępna wyłącznie na terenie Polski i dotyczy produktów materialnych dostarczanych fizycznie. W tej opcji płatność następuje przy odbiorze paczki (płaci się doręczycielowi lub w miejscu odbioru).

 2. Za pomocą serwisu płatności internetowych PayU. Opcja ta jest dostępna dla wszystkich produktów sprzedawanych w serwisie www.supermemo.pl. W tej opcji opłata pobierana jest z góry, tzn. przed realizacją zamówienia.

Sposób realizacji świadczeń

Zamówione publikacje fizyczne są dostarczane Państwu na terenie Polski przez firmę kurierską, a poza granicami Polski – przesyłką priorytetową Poczty Polskiej.

Zamówione publikacje elektroniczne są dostępne do pobrania ze strony www.supermemo.pl przez 30 dni od zrealizowania transakcji, czyli zaksięgowania płatności za produkt na koncie należącym do SuperMemo. W przypadku niepobrania zamówionej publikacji elektronicznej w terminie 30 dni od zrealizowania transakcji, pobranie publikacji będzie możliwe po uprzednim skontaktowaniu się z SuperMemo poprzez skorzystanie z formularza kontaktowego.

Odstąpienie od umowy

Mają Państwo prawo odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki (w przypadku publikacji fizycznych) lub zrealizowania transakcji (w przypadku publikacji elektronicznych), bez podania jakiejkolwiek przyczyny. W tym przypadku należy złożyć stosowne oświadczenie o odstąpieniu od umowy w formie pisemnej: Wzór odstąpienia od umowy. Po otrzymaniu pisemnego oświadczenia, a w przypadku publikacji fizycznych – jej zwrotu, zwracamy zapłaconą przez Klienta kwotę na wskazany w oświadczeniu numer rachunku bankowego.

Oświadczenie można także przesłać pocztą (dla bezpieczeństwa listem poleconym, najlepiej za potwierdzeniem odbioru) na adres:

OSDW Azymut
Magazyn Zwrotów
Hala DE – DOK nr 3
Smolice 1H
95-010 Stryków

Dla swojej ważności data wysłania oświadczenia o odstąpieniu od umowy pocztą musi się mieścić w ciągu 14 dni od dnia odebrania produktu.

Jeżeli odstąpią Państwo od umowy po wysłaniu przez nas produktu, ponoszą Państwo jedynie koszty odesłania do nas produktu.

Utrata prawa do odstąpienia od umowy

Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje Państwu w następujących sytuacjach:

 1. po usunięciu oryginalnego opakowania produktu fizycznego (w przypadku publikacji fizycznych) lub wpisania kodu aktywacyjnego (w przypadku publikacji elektronicznych)
 2. po upływie 14 dni od odebrania przesyłki (w przypadku publikacji fizycznych) lub wpisania kodu aktywacyjnego (w przypadku publikacji elektronicznych)
 3. w sytuacji, jeśli się go Państwo zrzekną, składając odpowiednie oświadczenie podczas zamawiania produktu.

Wady produktu

Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać Państwu produkty bez wad. W przypadku, jeśli sprzedany produkt ma wadę fizyczną (niezgodność produktu z umową), mają Państwo prawo do reklamacji. Procedura reklamacyjna jest opisana powyżej.

Licencja na korzystanie z programu SuperMemo

Licencja na korzystanie z produktów SuperMemo jest udzielana Państwu bezterminowo i dotyczy programu SuperMemo oraz zawartych w nim kursów. Licencja uprawnia do zainstalowania programu i używania go:

 1. na dwóch urządzeniach (komputerach PC, tabletach lub smartfonach) - w przypadku kursów w technologii SuperMemo UX,
 2. na dowolnej liczbie urządzeń (komputerach PC, tabletach lub smartfonach) powiązanych z jednym kontem użytkownika - w przypadku kursów w technologii SuperMemo.com. 

Wymagania sprzętowe

W przypadku produktów wymagających instalacji potrzebna wolna przestrzeń na twardym dysku. Kursy wymagają aktywacji, podczas której konieczne jest połączenie z internetem. Po przeprowadzeniu jednorazowej aktywacji połączenie z internetem nie jest potrzebne do korzystania z programu.

Pozostałe wymagania:
Wymagania dla aplikacji SuperMemo UX:
 • Windows Vista® PL/EN, Windows® 7 PL/EN, Windows® 8 PL/EN, Windows® 10 PL/EN
 • Internet Explorer 7.0 lub nowszy
 • napęd DVD-ROM, karta dźwiękowa.
Wymagania dla aplikacji na Androida: smartfon lub tablet z systemem operacyjnym Android 2.2 lub nowszym.
Wymagania dla aplikacji na iPhone'a: iPhone z systemem operacyjnym iOS 7.0 lub nowszym.
Wymagania dla aplikacji SuperMemo.com: https://www.supermemo.com/pl/apps