Masz kursy w starszej technologii supermemo.net, korzystasz z aplikacji SuperMemo UX lub SuperMemo Classic?
Zaloguj się do platformy i sprawdź ważny komunikat.

Wirtualna Klasa na Educe

9.12.2011

Liczne konferencje i spotkania były dla nas okazją do zaprezentowania i przetestowania w szerszym gronie autorskiego projektu Wirtualnej Klasy, która niedługo zagości już na kontach użytkowników supermemo.net na stałe. Będzie to narzędzie do multimedialnych spotkań i wideokonferencji bez konieczności wychodzenia z domu. Na tablicy będzie można umieszczać swoje rysunki, wstawiać prezentacje, filmy, a nawet dzielić się ekranem z innymi.

    Ponadto Educa była w tym roku zdominowana przez takie zjawiska jak:
  • synchronizacja między różnymi platformami – SuperMemo World jako jedna z nielicznych firm obecnych na Educe mogła pochwalić się tą technologią
  • aplikacje i rozwiązania stworzone z myślą o urządzeniach mobilnych (z systemem Android, iOS, RIM) – Update aplikacji SuperMemo dla iPhone spodziewany jest na dniach, a aplikacja SuperMemo dla Androida będzie miała swoją premierę na początku 2012 roku
  • możliwość pracy w niezwykle modnej ostatnio chmurze
  • przenośny kontent, czyli utrzymanie ogólnodostępnych standardów podczas jego tworzenia, w tym też dzielenie się i udostępniane tylko jego części (reusability)
  • media społecznościowe i ich wpływ oraz możliwość wykorzystania w e-learningu (w tym też szerzej: blogging i micro-blogging).

Odwiedzający nasze stoisko pytali o kursy języka arabskiego, kursy przygotowujące do egzaminów, jak i o specyfikę oraz założenia metody SuperMemo. Pani Liliana z Estonii zachwalała kursy dla najmłodszych, podkreślając urok osobisty Smoka Memo, którego dzieci uwielbiają.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko za inspirujące rozmowy. Do zobaczenia za rok na Educa Berlin 2012!